Hanna Pietarsaari-Vottonen Food Campille tuotantopäälliköksi

Food Camp Gastro Cateringin tuotantopäälliköksi on nimitetty Hanna Pietarsaari-Vottonen. Hän aloitti uudessa tehtävässään osana tuotantotiimiä 7.1.2025.
Hanna Pietarsaari-Vottonen siirtyi Food Campille ravintola Savoysta, jossa hän työskenteli vajaat kolme vuotta apulaismyyntipäällikkönä.
”Olen ollut ravintola-alalla kohta 26 vuotta ja saanut nähdä ja kokea niin tähtiravintoloita, hotelleita kuin henkilöstöravintoloitakin. Ainoastaan baari on jäänyt vieraaksi. Erilaiset tehtävät ja työympäristöt ovat antaneet minulle laaja-alaista kokemusta alasta.”
Food Camp on Hannalle tuttu yritys entuudestaan. Hän työskenteli vuosina 2017–2022 muun muassa kokousvastaavana sekä Maritorilla salin puolella päivittäistoiminnasta vastaavana.
”Food Campilla on lämminhenkinen työkulttuuri – ja se oli yksi paluuni syistä. Uudessa työssäni odotan eniten hyviä kohtaamisia ihmisten kanssa.”
Food Campin toimitusjohtaja Riikka Kannas on erittäin iloinen Hannan paluusta.
”Hanna tuo mukanaan laaja-alaista ja laadukasta alan kokemusta, asiakasymmärrystä sekä roppakaupalla hyvää energiaa”, hän sanoo.
Comments